Sesja autografów z Richardem Zimlerem („Anagramy z Warszawy”)

Opublikowany | Listopad 8, 2011 | Brak komentarzy

Zysk i S-ka Wydawnictwo oraz Bookarest zapraszają 19 listopada do Bookarestu na sesję autografów z amerykańskim pisarzem Richardem Zimlerem, autorem mrocznej powieści kryminalnej „Anagramy z Warszawy”.

19. listopada, godz. 17:00
Księgarnia BOOKAREST,
ul. Półwiejska 42
Stary Browar
Atrium, poziom 0
Wstęp wolny

Pozostałe wydarzenia z udziałem Richarda Zimlera:
WARSZAWA
17 listopada, czwartek
Spotkanie z autorem – godz. 19.00 – TRAFFIC CLUB, ul. Bracka 25

POZNAŃ
19 listopada, sobota
Spotkanie z autorem – godz. 12.00 – KSIĘGARNIA ZYSK I S-KA, ul. Wielka 10

„Anagramy z Warszawy” to mroczna powieść kryminalna rozgrywająca się w warszawskim getcie.
Jesień 1940. Hitlerowcy izolują 400 tysięcy Żydów na niewielkim obszarze polskiej stolicy, tworząc wyspę odciętą od świata zewnętrznego. Erik Cohen, starszy wiekiem psychiatra, musi przeprowadzić się do niewielkiego mieszkanka, zajmowanego przez swoją siostrzenicę i ukochanego siostrzeńca, dziewięcioletniego Adama. Pewnego zimowego dnia Adam znika. Nazajutrz jego zwłoki zostają odnalezione w kolczastym drucie otaczającym getto. Chłopcu ucięto nogę, a w ustach ma kawałek linki. Kiedy niedługo potem zostaje odnalezione ciało dziewczynki bez jednej dłoni, zaczyna rodzić się podejrzenie, które wprost nie mieści się w głowie – oto jakiś żydowski odszczepieniec zwabia dzieci w pułapkę. Chcąc schwytać mordercę, Erik musi porzucić wszystko, co jeszcze mu zostało, i zapuścić się w najgroźniejsze zakątki Warszawy pod niemiecką okupacją…

RICHARD ZIMLER urodził się w 1956 roku w Roslyn Heights na przedmieściach Nowego Jorku. Po uzyskaniu magisterium z dziennikarstwa na Uniwersytecie Stanforda pracował przez osiem lat jako dziennikarz, głównie w San Francisco. W 1990 roku przeniósł się do Portugalii, gdzie przez szesnaście lat uczył dziennikarstwa na uniwersytecie w Porto. W ciągu piętnastu lat opublikował osiem powieści, w tym światowe bestsellery: „Ostatni kabalista Lizbony”, „Stróż świtu”, „Anagramy z Warszawy”. Za swoje powieściowe dokonania Richard Zimler otrzymał wiele renomowanych nagród, w tym między innymi francuską nagrodę Alberto Benveniste za „Stróża świtu” w 2009 roku, amerykańską Herodotus Award w 1998 roku za „Ostatniego kabalistę Lizbony” oraz dla tej samej książki tytuł Książki Roku 1998 w Wielkiej Brytanii. Jego najnowsza powieść, „Anagramy z Warszawy”, wygrała w plebiscycie na książkę roku 2009, zorganizowanym przez najważniejsze portugalskie czasopismo literackie, „LER”.

Reklama wspierająca czytelnictwo

Komentarze

Skomnetuj

* - pola wymagane